Δευτέρα 2 Νοεμβρίου 2015

ΕΣΠΑΣΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ! ΔΡΥΑΝΙΣΤΑ - ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ ΚΟΡΙΝΟΥ 2-3 (Στατιστικά Παικτών 9η Αγωνιστική + 1 Κυπέλλου)

Με νίκη πέρασε ο Θερμαϊκός Κορινού από το γήπεδο του Μοσχοποτάμου (έδρα Δρυάνιστα) όπου είχε να νικήσει από το 2010! Πέρασαν 5 χρόνια για να σπάσει αυτήν την παράδοση στην συγκεκριμένη έδρα, σε 5 αναμετρήσεις στον Μοσχοπόταμο μετρούσε 2 ήττες και 3 ισοπαλίες ο Κορινός!

Τα γκολ:
Στο 24' ο Υφαντής πέρασε αριστερά κάθετα στον αμαρκάριστο Τσέργα και ο τελευταίος με δυνατό           πλασέ στην απέναντι γωνία άνοιξε το σκορ για             τον Θερμαϊκό.
Στο 45'+ ο Κατσούλης Αστέριος με ατομική                       ενέργεια και σουτ έξω από την περιοχή έκανε το             1-2 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου στο 46' ο                 Θερμαϊκός κέρδισε κόρνερ και ο Σταθάκης έκανε             την εκτέλεση και με ωραία κεφαλιά ο                                 Γρηγοριάδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ 1-3.